Bizlerin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın organik ürünler tüketebilmesinin önemi konusundaki toplumdaki bilinç her geçen gün artmaktadır. Organik ürün üretebilmek için ise organik gübre kullanılması gerekmektedir. Solucan gübresi, çiftçimizin kullanabileceği en iyi organik gübrelerden birisidir. Zira ABD ve Avrupada aynı işi yapan çiftçiler 70 yıldır solucan gübresini kullanmaktadırlar. Bizim çiftçimiz ise solucan gübresini ya hiç duymamış ya da duyduğu halde ne işe yaradığını bilmemektedir. Star Solucan olarak, bu konuda çiftçimizin bilinçlendirilmesi ve yönlendirilmesine ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bu sektörün ana unsuru olan çiftçilerimizin bu konudaki bilinç eksikliği, bu alanın ne kadar bakir bir alan olduğunu anlamamıza ve bizi bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir.


Bu bilgiler ışığında, çiftçimizi bilinçlendirerek organik tarıma katkı sağlamak maksadıyla; Star Solucan olarak 2017 yılında Ankara'nın Kahramankazan İlçesinde yeni tesisimizde iş hayatımızı sürdürmekteyiz. Şu an şirketimiz bünyesinde 1.000.000 Kırmızı Kaliforniya Solucanı ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu alandaki gelişime daha fazla katkıda bulunabilmek için ana faaliyet alanımızı sadece solucan gübresi üretimi ile sınırlamadık. Daha fazla girişimcinin bu alanda faaliyet gösterebilmesini, hatta çiftçilerimizin kendi gübresini üretebilmesini sağlamak önemli hedeflerimiz arasındadır. Dolayısıyla, Star solucan olarak;


 - Kırmızı Kaliforniya Solucanı Yetiştirme,

 - Solucan Gübresi Üretimi,

 - Solucan Maması Yapımı,

 - Yeni Başlayanlar İçin Otel Hizmeti,

 - Yeni Başlayanlara Danışmanlık alanlarında hizmet vermekteyiz.


Çiftçilerimiz solucan gübresi kullandıklarında ürünlerindeki artışın gözlerinde ışıltıya ve yüzlerinde gülümsemeye dönüşeceğini umut ediyoruz. İnanın, bu mutluluk bizleri daha çok memnun edecektir.


Saygılarımızla.


Star Solucan